Beh okolo Sidorova patrí celkom určite k najkrajším krosovým pretekom v tunajších končinách. Trate vo fascinujúcej prírodnej scenérii lákajú každoročne hojný počet vyznavačov behu. Na 18. ročníku podujatia, ktoré sa uskutočnilo v ostatnú nedeľu, sa na štart povyše Hotela Áčko postavilo v jednotlivých kategóriách spolu 165 aktérov.

A práve spomenutý hotel, ktorého majiteľom je Ing. Peter Filipp, zastrešuje preteky ako generálny sponzor. Organizátorská taktovka je tradične v rukách nášho CVČ a Bežeckého spolku Ruža Ružomberok. Títo partneri, či skôr priatelia, aj tentoraz splnili svoje úlohy na výbornú.

Hlavnú 13-kilometzrovú vzdialenosť v najlepšom čase zvládol Ružomberčan Dominik Babál. Dvadsaťsedemročný mládenec sa venuje behaniu len rekreačne, na „Sidorove“ štartoval po prvýkrát. „Behám len tak sám pre seba, asi tri roky. Bol by som tu štartoval aj vlani, akosi som však nezaregistroval termín pretekov. Je to nádherné podujatie v prekrásnej prírode. Nemal som na trati ani len náznak nejakej krízy. Asi aj preto, že som si dobre rozložil sily,“ vravel v cieli víťaz.

Podujatiu prialo aj počasie. Nedeľa 25. septembra bola dovtedy určite najteplejším dňom v mesiaci. A bez dažďa…