Pilotný ročník súťaže pre deti MŠ s názvom Beh pre zdravie len potvrdil, že išlo o dobrý nápad a zároveň nás inšpiroval, aby sa z toho stala tradícia. Prvé kolo súťaže sa uskutočnilo v jednotlivých ZŠ okresu, finálové v športovej hale T-18 na Plavisku.

V základnom kole deti absolvovali beh 2×10 m na čas. Tri najlepšie dievčatá a traja najrýchlejší chlapci vytvorili družstvo pre finálové podujatie. V ňom ich už čakali viaceré disciplíny a tiež omnoho náročnejšie: postupne slalomový beh, prekážkový beh a mega prekážková dráha.

Po krátkej rozcvičke sa na 18-metrovú trať („hore“ a „dole“) vydali prví štartujúci. Išlo im to výborne, rovnako ako ďalším a ďalším. Akoby to už mali nacvičené… Deťúrence boli jednoducho skvelé!

Súčet časov vyniesol na prvé miesto MŠ Š Moyzesa Ružomberok, na druhom  skončilo družstvo MŠ Štiavnička, medaily bronzového lesku zavesil riaditeľ centra Pavol Svrček reprezentantom ZŠ Biely Potok, diplom za štvrtú priečku si prevzala „kapitánka“ tímu MŠ Bešeňová a za piate takisto prvá z nastúpeného radu družstva MŠ Bystrická cesta.